Главная Страница   >  Заяви о проблеме в городе!   >  2567. ми за чисте місто
 • Распечатать

  2567. ми за чисте місто

  Прочитали 646 | Комментариев 2

 • Автор: N.SH
  Дата: 19 Октябрь 2013
  Район: Центральный
  Адрес: Конопатная (смотрите на карте)

  Секретарю міської ради

  Ю.І. Гранатурову

  від мешканців вул. Конопатної Центрального району м. Миколаєва

   

   

  Шановний Юрій  Ісайович!

   

  Згідно до рішення виконавчого комітету Миколаївської міської ради № 891 від 04.10.2013, п.1.4. ДП КП “Миколаївкомунтранс” “Абонентська служба “Центральний” дозволено: «до 31.12.2013 запровадити на території приватного сектору Центрального району м. Миколаєва ручне завантаження твердих побутових відходів:

  - мкр. Ракетне Урочище – з 01.11.2013».

  Виконуючи це рішення, ДП КП “Миколаївкомунтранс” “Абонентська служба “Центральний”  (далі по тексту Абонентська служба) повідомила мешканців вул. Конопатної, що збирання побутових відходів з 01.11.2013 р. буде здійснюватися безконтейнерним способом по вівторках з 8:00 до 15:00. Подібний спосіб збирання побутових відходів вже був мешканцям вул. Конопатної запропонований раніше. Він суперечить діючому законодавству, а саме:

  1.     Необхідно накопичувати у себе в оселі сміття за весь тиждень, а якщо по технічним причинам послуга не виконана в указаний термін, то ще й на більший період. Це суперечить Державним санітарним нормам та правилам утримання територій населених місць (Наказ Міністерства охорони здоров'я України 17.03.2011  N 145) (далі по тексту Нормам) п. 2.14.: «Під час зберігання побутових відходів у контейнерах повинна бути виключена можливість їх загнивання, розкладання, розвіювання та розпилювання. Термін зберігання в холодний період року (при середньодобовій температурі -5 град.С і нижче) повинен бути не більше ніж три доби, а в теплий період року (при середньодобовій температурі більше ніж +5 град.С) - не більше ніж одна доба (щоденне перевезення).»

  2.     Мешканці вулиці не мають спеціально обладнаних майданчиків, які б відповідали п. 2.6 – 2.8 Норм, тому нам запропоновано виставляти мішки з ТБО на вулиці. П.2.16 Норм забороняє виставляти та складувати побутові відходи за межами присадибної ділянки завчасно (раніше однієї години) до прибуття сміттєвозу. Виконання цого пункту для багатьох мешканців вулиці неможливо, тому що вивіз запропоновано у вівторок, у час, коли усі члени родини працюють на робочих місцях, і вдома нікого не має. До того ж, час прибуття машини точно не вказується (з 8:00 до 15:00).

  Бродячі собаки та особи без певного місця проживання при контейнерному способі вивозу ТБО переривають вміст контейнерів, розкидаючи сміття навколо. При запропонованому способі вивозу вони будуть робити це по всій вулиці, забруднюючи зливну канаву, яка і так обміліла і давно потребує поглиблення, через що мешканці вулиці потерпають від затоплення при кожному більш-менш рясному дощу.

  Зустріч з мешканців вул. Конопатної с Дорошенко О.М. и Лукьяненко Г. А. ніякої користі не принесла. Наші зауваження, приведені вище, були вислухані, але не почуті.

  Їх аргументи, про те, що ми перебільшуємо нормативні об’єми сміттєутворення не підтверджені фактами. При встановленій нормі накопичення 3,6 м3 на чоловіка, вивіз відходів з вулиці (245 чоловік (за даними Дорошенко) , які підписали договори з Абонентською службою ) становить 3,6*245=882 м3 в рік. На день це буде 882/365=2,42 м3. П.2.13 Норм вимагає сумарний об’єм контейнерів мати на 25 відсотків вище розрахованої норми, тобто для нашої вулиці потрібно 2,42*1,25=3,03 м3 на день. 2 контейнери, які стоять на вулиці, мають спільний об’єм 2*1,1=2,2  м3. Якщо вивозити сміття як зараз 2 раза у тиждень,то треба 9,09 м3(3,03*3) ! Цілком природно, що біля них накопичується сміття, яке потім потребує ручного завантаження. З початку контейнерного вивозу сміття на вул. Конопатній стояло 3 контейнери, які щоденно вивозилися і ніякого сміття біля них не було!

  З цифрами, які наводив Дорошенко О.М. теж негаразд. То мешканці Центрального району заборгували 18000 грн. Абонентській службі, то Абонентська служба заборгувала 700000 грн. за вже виконані роботи по вивозу ТБО. Як ці суми пов’язані, він не пояснив. Зате роз’яснив нам, що абонплата, яку платять мешканці, це не плата за послугу вивозу ТБО, а кошти на утримання Абонентської служби!  На наше зауваження, що витрати Абонентської служби потрібно скорочувати не за рахунок якості послуг, а, наприклад, за рахунок скорочення адміністративного апарату, переходу на оплату без абонентських книжок, переробку вторинної сировини т.ін., відповів посмішкою.

  На наше запевнення, що ми згодні сплачувати за вивіз ТБО контейнерним способом за тарифом  39,80 грн./ м3, за умови щоденного вивозу, Дорошенко О.М. відповів: «Це питання політичне!». Яка може бути політика, коли люди за свої гроші хочуть мати чисту вулицю та не відчувати сморід сміття тижневої давності у себе в оселі чи на подвір’ї?

  Геннадій Анатольович пропонував нам поїхати в Матвєєвку, де, за його словами, мешканці дуже задоволені вивозом ТБО один раз на тиждень. Ми бачили жахливий екологічний стан Матвєєвського лісу, і можемо здогадатися, де мешканці Матвєєвки «зберігають» сміття між вивозами.

  На закінчення зустрічі Дорошенко О.М. в категоричній формі заявив, що з 01.10.2013 контейнерів на вулиці Конопатній не буде.

  Шановний Юрій  Ісайович! Від усіх мешканців вулиці Конопатної дуже просимо Вас втрутитися та:

  1.            Зобов’язати ДП КП “Миколаївкомунтранс” “Абонентська служба “Центральний” (або якусь іншу організацію, не залежно від форми власності, якщо указана служба не в змозі виконати усі вимоги законодавства щодо поводження з відходами) привести місця розташування контейнерів сбору ТБО, кількість контейнерів, графік їх вивозу та санітарної обробки у відповідність до Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць (Наказ Міністерства охорони здоров'я України 17.03.2011  N 145).

  2.            У найкоротший термін вирішити питання з поглибленням зливної канави по вул. Конопатної.

  Заздалегідь дякуємо за допомогу у вирішенні цих питань. Віримо, що Ви не залишите без уваги це звернення.

   

  19.10.2013 р.                               Мешканці вулиці Конопатної

  __________________________________________________________________

 • Автор: Володимир Іванович Рижик 12 Ноябрь 2013

  На Ваше звернення щодо організації вивозу твердих побутових відходів з території приватної забудови повідомляю наступне.
  Адміністрацією Центрального району Миколаївської міської ради спільно з керівником ДП КП «Миколаївкомунтранс» АС «Центральний» Дорошенком О.М. заздалегідь було повідомлено мешканців приватного сектору даного мікрорайону щодо зміни способу завантаження, та проведено особисті зустрічі з мешканцями.
  17.10.2013 було проведено зустріч з мешканцями вулиці Конопатної та роз’яснено, що контейнерний спосіб видалення ТПВ на території приватного сектору себе не виправдовує, перш за все, через безвідповідальні дії приватних домовласників, які масово зносять під контейнери будь-яке сміття, залишки городини, опале листя, зрізані гілки дерев, тим самим утворюючи локальні сміттєзвалища.
  Практика у мкр. Тернівка, Матвіївка, Соляні довела, що запропонована система ручного завантаження сміття на території приватної забудови найбільш прийнятна, так як, надається адресна послуга та відсутні локальні звалища.
  Досвід інших міст України, у тому числі досвід розвинутих країн з даного питання однозначно підтверджує це ствердження - домовласниками зберігаються відходи на своїх територіях і у визначений час виносяться виконавцю послуг.
  На виконання рішення виконкому Миколаївської міської ради від 04.10.2013 № 891 «Про удосконалення роботи ДП КП «Миколаївкомунтранс» АС «Центральний» з 01.11.2013 на території приватного сектору впроваджено ручне завантаження ТПВ. Згідно з узгодженим графіком день вивозу сміття по вулицях Конопатній, Купорній, Котельній, Теслярській, Майстерській, Сафронова, Петровського - щовівторка.

1