• Автор: ARG
  Дата: 31 Июль 2013
  Район: Заводской - Намыв
  Адрес: ЛАЗУРНАЯ 16-В 2-й ПОДЪЕЗД (смотрите на карте)

  ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА!!! На протяжении 7-лет в нашем подъезде  каждый  месяц  собирается  с  каждой квартиры оплата за лифт, согласно заключенного договора на обслуживание лифта №44. Уже нет никаких сил буквально выдирать эти деньги с квартиросъемщиков. Несколько раз мы просили, чтобы нам выдали книжки по оплате лифта--каждому  отдельную книжку !!!!! Неужели это так трудно, тем более что такие книжки есть у предприятия "Николаевлифт". Предприятие просто перекладывает на наши плечи свои обязанности--а у нас уже нет сил их выполнять. Помогите пожалуйста решить этот вопрос.

 • Автор: Андрій Миколайович Палько 23 Август 2013

  На Ваше електронне звернення з питання порядку проведення оплати за технічне обслуговування ліфта повідомляю наступне.
  Забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги і Порядок формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.11 № 869 (надалі – Порядок). Так, відповідно до п.11 Порядку вартість технічного обслуговування ліфтів є складовою тарифу з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій.
  Разом з тим у зв’язку зі стрімким зростанням заборгованості населення за послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій (у т.ч. і за технічне обслуговування ліфтового обладнання житлових будинків) та як наслідок неможливістю проведення своєчасних розрахунків між житлово-експлуатаційними підприємствами і КП «Миколаїліфт», з метою забезпечення належного утримання ліфтового господарства міста рішенням виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 25.04.03 № 475 передбачено впровадження КП “Миколаївліфт” прямих розрахунків із мешканцями багатоповерхових будинків, які належать до комунальної власності міста.
  Підставою для проведення таких прямих розрахунків є укладення тристороннього договору між мешканцями житлового будинку (під’їзду), житлово-експлуатаційним підприємством та КП “Миколаївліфт” щодо проведення сплати за технічне обслуговування ліфта безпосередньо підрядному підприємству КП “Миколаївліфт”. При цьому серед мешканців на громадських засадах визначається особа, відповідальна за виконання розрахунків за технічне обслуговування ліфта, до обов’язків якої належать збір коштів із мешканців за технічне обслуговування ліфтового обладнання та їх переведення на розрахунковий рахунок КП «Миколаївліфт».
  Отже, на даний час чинним законодавством передбачено проведення розрахунків за послуги з технічного обслуговування ліфтів виключно у складі тарифу на утримання будинків, споруд та прибудинкових територій або шляхом прямих розрахунків (на підставі тристороннього договору) без застосування окремих розрахункових книжок.

1