• Распечатать

  2447. Небезпечні пасажирські перевезення

  Прочитали 685 | Комментариев 4

 • Автор: Олексій
  Дата: 21 Сентябрь 2013
  Район: Центральный - Ракетное Урочище
  Адрес: вул. Дзержинського - пр. Леніна (смотрите на карте)

  Дійсним повідомляю, що водії автобусів, що здійснюють пасажирські перевезення за маршрутами №2, 81, 82, щодня грубо порушують законодавство України у сфері безпеки дорожнього руху,а також право споживачів на належну якість продукції (послуг) та обслуговування та право на безпечну продукцію (послуг).

  Водії вищезазначених автобусів щодня набирають значно більшу кількість пасажирів, ніж це дозволено технічними характеристиками автобусів. Інколи кількість пасажирів настільки велика, що це обмежує оглядовість водієві, та двері можуть не зачинитися, та водій почне рухатися з відчиненими дверима. Це створює аварійну ситуацію та небезпеку для здоров’я та життя учасників дорожнього руху.

  Окрім цього, водії часто собі дозволяють грубити пасажирам, Більшість водіїв вдягнуті неохайно та від деяких чутно неприємний запах. На вищевказаних маршрутах є автобуси, загальна експлуатація яких перевищує 20-30 років. У деяких автобусах кількість місць суттєво не відповідають пасажиропотоку, а також в деякі автобуси мають незручні місця, оскільки такі автобуси проектувалися для країн Східної Азії, мешканці яких в середньому мають менший зріст, ніж ми. Часто салони автобусів неприбрані, мають неприємний сморід, а ззовні – забруднені. 

  Згідно п. 21.1 Правил дорожнього руху дозволяється перевозити пасажирів у транспортному засобі, обладнаному місцями для сидіння в кількості, що передбачена технічною характеристикою так, щоб вони не заважали водієві керувати транспортним засобом та не обмежували оглядовість, відповідно до правил перевезення.

  Згідно п. 147 Правил надання послуг пасажирського автомобільного перевезення водій автобуса зобов’язаний бути охайно одягненим та чемно поводитися з пасажирами. Згідно п. 149 цих же Правил водієві автобуса забороняється починати рух до повного зачинення дверей та відчиняти їх до повної зупинки; розмовляти з пасажирами та продавати квитки під час руху. 

  Згідно п. 1 ст. 4 Закону України «Про захист прав споживачів» Споживачі під час придбання, замовлення або використання продукції, яка реалізується на території України, для задоволення своїх потреб мають право на захист своїх прав державою, належну якість продукції та обслуговування, безпеку продукції. Ст. 1 цього Закону визначається термін «продукція»: продукція – будь-який виріб (товар), робота чи послуга, що виготовляються, виконуються чи надаються для задоволення суспільних потреб. 

  ПРОШУ:

  1. Притягнути винних осіб до відповідальності згідно із законами України;

  2. Приділити увагу проблемам пасажирських перевезень на маршрутах №2, 81, 82, а саме: проаналізувати пасажиропотік, врахувати всі установи, що знаходяться на цьому маршруті, та кількість людей, що їх відвідують, в них працюють або навчаються (серед них: Суднобудівельний завод ім. 62 Комунара, ЧДУ ім. П. Могили, Інститут історії та права при МНУ ім. В.О. Сухомлинського, НФ ОМУРЧ «Україна», Міська лікарня №1, Пологовий будинок №1 та ін.), врахувати часи підвищеного пасажиропотоку та виконати вичерпний список дій для запобігання повторним грубим порушенням законодавства України та вдосконалення якості перевезення пасажирів на вищевказаних маршрутах. 

  3. Зняти з маршрутів автобуси, що вже застаріли та мають певні незручності для пасажирів.

  Додаток:
  фото та відеозаписи правопорушень зі сторони водіїв маршрутів №2, 81, 82, які можна проглянути та завантажити за наступною веб-адресою: https://drive.google.com/folderview?id=0B4NeyLjeLoqhcTZvZmwtaUFTQlE&usp=sharing

 • Автор: Роман Олександрович Васюков 07 Октябрь 2013

  На Ваше електронне звернення стосовно порушення Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту водіями, які обслуговують міські автобусні маршрути загального користування №№ 2, 81, 82 повідомляю наступне.
  Відповідно до вимог ст. 29 розділу V Закону України «Про дорожній рух» до участі у дорожньому русі допускаються транспортні засоби, конструкція і технічний стан яких відповідають вимогам діючих в Україні правил, нормативів і стандартів, що мають сертифікат на відповідність цим вимогам, укомплектовані у встановленому порядку, а у разі, якщо транспортний засіб згідно з цим Законом підлягає обов’язковому технічному контролю, пройшов такий контроль.
  Контроль за дотриманням вимог Закону України «Про дорожній рух», правил, норм та стандартів з питань забезпечення безпеки дорожнього руху покладено на Державну автомобільну інспекцію Міністерства внутрішніх справ України.
  Відповідно до ст.6 Закону України «Про автомобільний транспорт» видачу свідоцтва про встановлення класу автобуса за параметрами комфортності та ведення реєстру сертифікатів затвердження типу і виданих виробниками сертифікатів відповідності колісних транспортних засобів, а також державний нагляд і контроль за дотриманням автомобільними перевізниками вимог законодавства, норм та стандартів на автомобільному транспорті здійснюють територіальні управління Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті (Укртрансінспекція).
  Статтею 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» визначено, що органи місцевого самоврядування формують мережу міських автобусних маршрутів загального користування і здійснюють у межах своїх повноважень контроль за дотриманням законодавства у сфері автомобільного транспорту на відповідній території.
  Управління транспортного комплексу, зв’язку та телекомунікацій є органом виконавчого комітету Миколаївської міської ради і насамперед у своїй діяльності керується положеннями Закону України «Про місцеве самоврядування», положеннями якого визначені власні та делеговані повноваження органів місцевого самоврядування, а саме підпунктами 10 та 12 пункту «а» та підпункту 1 пункту «б» статті 30 зазначеного Закону.
  Відповідно до вимог пункту 1 статті 18 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» відносини органів місцевого самоврядування з підприємствами, установами та організаціями, що не перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, будуються на договірній основі та на засадах контрольності у межах повноважень, наданих органам місцевого самоврядування законом.
  Відповідно до статті 31 Закону України «Про автомобільний транспорт» відносини автомобільного перевізника, що здійснює перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування із органами місцевого самоврядування визначаються договором про організацію перевезень пасажирів на автобусному маршруті загального користування, якому встановлюються: перелік маршрутів загального користування, які буде обслуговувати автомобільний перевізник, умови організації перевезень, показники якості транспортного обслуговування та інш. У договір можуть бути включені й інші питання за згодою сторін.
  Згідно з умовами, визначеними ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» та умов укладеного договору на перевезення пасажирів на міському маршруті загального користування автомобільним транспортом, постійний контроль здійснюється Замовником (у даному випадку - виконком Миколаївської міської ради), у межах своїх повноважень, за додержанням Перевізником умов діючого договору і рішень конкурсного комітету.
  Водночас, згідно статті 23 Господарського Кодексу України, незаконне втручання органів та посадових осіб місцевого самоврядування у господарську діяльність суб’єктів господарювання забороняється.
  Тобто, у даному випадку повноваження виконкому Миколаївської міської ради обмежені як відповідними статтями Господарського Кодексу України та Закону України «Про автомобільний транспорт», так і умовами договору з підприємством - перевізником.
  Таким чином, управління транспортного комплексу, зв’язку та телекомунікацій Миколаївської міської ради як виконавчий орган Миколаївської міської ради, відповідно до вимог чинного законодавства, в межах повноважень, вживає заходи щодо проведення перевірок, предметом яких є своєчасність, достовірність та повнота виконання підприємствами-перевізниками, які обслуговують міські автобусні маршрути загального користування у м. Миколаєві, вимог чинного законодавства про автомобільний транспорт та дорожній рух, а також умов договорів. Періодичність проведення перевірок визначається згідно графіків, розроблених в управлінні транспортного комплексу, зв’язку та телекомунікацій Миколаївської міської ради, отриманих даних від громадян та інших державних органів, які здійснюють контроль на автомобільному транспорті та безпеки дорожнього руху.
  Водночас повідомляю, що управлінням транспортного комплексу, зв’язку та телекомунікацій Миколаївської міської ради було проведено нараду з керівництвом підприємств-перевізників, що обслуговують вищезазначені міські автобусні маршрути загального користування, на якій було надано доручення щодо прийняття заходів для недопущення у подальшому порушень Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту водіями підприємств-перевізників, які обслуговують міські автобусні маршрути загального користування №№ 2, 81, 82.
 • Автор: LXNDR 07 Октябрь 2013

  то, что написал Васюков, я писал другими словами полгода назад, резюмируется одним словом

  Укртрансинспекция


  ул. Строителей, 15а

 • Автор: LXNDR 07 Октябрь 2013

  http://www.nikgor.mk.ua/forum/anonymous/151/kak-nakazyvat_-perevozchikov-na-obschestvennom-transporte.html

1