Главная Страница   >  Заяви о проблеме в городе!   >  Социальная сфера   >  Семья   >  1510. Дитсадок у Ленінському р-ні
 • Распечатать

  1510. Дитсадок у Ленінському р-ні

  Прочитали 1082 | Комментариев 2

 • Автор: Natali2012
  Дата: 07 Октябрь 2012
  Район: Ленинский
  Адрес: Космонавтів 142 (смотрите на карте)

  Шановний Володимир Дмитрович!

   

  Звертаємося до Вас з проханням вирішити у міській Раді питання про забезпечення дітей нашого мікрорайону місцями у дитсадках.

   У Ленінському районі не вистачає дитячих садочків. Норми вимагають, щоб у групах було 20-25 дітей, насправді ж у групах понад 40 дітей! У нашому мікрорайоні працює лише один дитсадок - № 17. Влаштувати туди дитину практично неможливо через існування великої черги. Іще вагітні жінки, а також ті, хто мають немовлят, записують дітей і лише через 3-4, а то й 5 років мають змогу віддати дитину до садку. Кількість дітей у районі зростає через збільшення народжуваності, приїзд іммігрантів, але кількість дитсадків не збільшується, а навпаки - зменшується!

  Садок біля 56-ї школи закрито; садок на Новобузькій перетворено на притулок, садок № 15 знаходиться у невідомо чиїй власності і вже зазнав незаконної перебудови! У будівлі декілька місяців ламали стіни, замуровували вікна і т.ін. При цьому не було жодної огорожі. Діти забігали на будмайданчик та й будь-яка доросла людина могла постраждати.  Будівельне сміття скидали з даху, пил, каміння летіли у всі боки. А дитячий майданчик знаходиться лише на відстані лічених метрів.

  На зауваження мешканців робітники не реагували.

  Ми звернулися до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Миколаївській області. Лише після втручання інспекторів роботи припинилися. Інспекція на звернення дала неправдиву відповідь про те, що будівельні роботи буцімто не виконуються, а робітники наче ліквідують несанкціоноване сміттєзвалище. Насправді ж, вивозилося будівельне сміття і роботи велися; це можуть підтвердити сотні громадян.

  Позиція Інспекції буде розглядатися відповідними органами.

  Для нас головним у відповіді є те, що дозвіл на реконструкцію об'єкту Інспекцією не видавався. Якщо власники ведуть незаконні роботи, можливо, й право власності набуте незаконним шляхом.

  Просимо Вас створити комісію для з'ясування питання:

  1) кому належить будівля дитсадка № 15 по вул. Космонавтів 144-а;

  2) чи законною була приватизація об'єкту;

  3) чи знято з вищезазначеної будівлі статус дитсадка;

  4) яка є можливість передачі об'єкта у комунальну власність.

  Ми вимагаємо дотримання конституційного права наших дітей на освіту, закріпленого у ст. 53 Конституції України: "держава забезпечує доступність ... дошкільної освіти в державних і комунальних навчальних закладах".

  Доступність означає можливість отримати освіту ВСІМ дітям незалежно від віку, фізичного і розумового стану, життєвого рівня сім'ї (див. "Коментар до Конституції України" К., 1996р. стор. 134).

  Про яку доступність іде мова, коли можливість освіти ставиться в залежність від якоїсь черги? Просимо: поверніть дитсадок № 15 дітям!

  Якщо не буде можливості передати саме цю будівлю під садок, знайдіть можливість створити садок у іншому місці.

  Просимо Вас, відповідно до законів "Про звернення громадян" та "Про доступ до публічної інформації" надати точні та повні відповіді на всі питання.

  З повагою мешканці будинків по вул. Космонавтів, Новобузькій.

  Підписи зібрані на окремому аркуші.

  Додатки:

  1. Фото дитсадка № 15

  Відповідь просимо надіслати за адресою:

  54031 м. Миколаїв а/с 118

  sadok.2012@mail.ru

 • Автор: Ганна Іллівна Деркач 22 Октябрь 2012

  Шановна Наталіє Іванівно!
  На доручення міського голови на Ваше звернення «Дитячий садок у Ленінському районі», яке надійшло на сайт міського голови, повідомляю наступне.
  Колишній дошкільний заклад № 15, який розташований поряд з дошкільним навчальним закладом № 17, був підпорядкований підприємству ВАТ «Миколаївський завод мастильного та фільтруючого обладнання». В процесі приватизації підприємства будівля дошкільного закладу увійшла до статутного фонду та стала власністю заводу.
  У 2002 році дошкільний навчальний заклад № 15 був ліквідований та проданий ТОВ «Строй-Інвест».
  Добре розуміючи значимість порушеного питання, усвідомлюючи, що використання приміщень ліквідованих дошкільних навчальних закладів за прямим їх призначенням дасть можливість охопити більшу кількість дітей міста дошкільною освітою, управління освіти, міська влада зверталась до обласної прокуратури та керівництва підприємства ВАТ «Миколаївський завод мастильного та фільтруючого обладнання», у підпорядкуванні якого знаходився дошкільний навчальний заклад № 15, щодо передачі його до комунальної власності міста.
  На жаль, порушені у зверненнях питання, не були вирішені позитивно.
  Документи, на підставі яких був ліквідований зазначений дошкільний навчальний заклад, відсутні.
  Крім того, повідомляємо, що з представником ТОВ «Строй-Інвест» проводиться робота щодо подальшого використання приміщення за його прямим призначенням.

1