НАКАЗ Про організацію роботи органів державного пожежного нагляду області по видачі дозволів на початок роботи
09 February 2011 | Прочитали 1825 | Комментариев 0
ГУ МНС УКРАЇНИ В МИКОЛАЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
НАКАЗ
“05” липня 2006 року. м. Миколаїв № 232
Про організацію роботи органів
державного пожежного нагляду
області по видачі дозволів на
початок роботи
З метою забезпечення виконання вимог Законів України „Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності”, „Про пожежну безпеку”, Положення про Державну пожежну охорону, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1994року, № 508 "Про заходи щодо виконання Закону України "Про пожежну безпеку", Порядку видачі органами державного пожежного нагляду дозволу на початок роботи підприємств та оренду приміщень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2001року № 150 та наказу МНС України № 278 від 11.05.2006 року “Про затвердження Інструкції з організації роботи органів державного пожежного нагляду з питань видачі дозволу на початок роботи підприємств та оренду приміщень ”,
- Затвердити перелік об'єктів, дозвіл на початок роботи яких видається територіальним органом державного пожежного нагляду (додаток 1).
- Оприлюднити в засобах масової інформації, а також подати адміністратору для розміщення на стендах у місцях видачі документів за принципом організаційної єдності переліки об'єктів, дозвіл на початок роботи яких видається центральним та територіальним органами державного пожежного нагляду (додатки 1, 2). Аналогічні стенди розмістити в територіальних та місцевих органах державного пожежного нагляду.
- Право підпису дозволу на початок роботи об'єктів, зазначених у додатку 1 надається заступнику начальника Головного управління - начальнику управління з питань наглядово-профілактичної діяльності ГУ МНС, а в його відсутність начальнику відділу державного пожежного нагляду управління з питань наглядово-профілактичної діяльності ГУ МНС.
- Право підпису дозволів на початок роботи об'єктів, що не увійшли в додатки 1, 2 надається головним державним інспекторам районів, міст, а у разі їх відсутності, посадовим особам, що виконують їх обов’язки.
- Начальникам районних, міських відділів ГУ МНС, ЗДПО-1:
- Забезпечити вивчення і дотримання посадовими особами органів державного пожежного нагляду вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 14.02.01 № 150, наказу МНС України № 278 від 11.05.2006 року “Про затвердження Інструкції з організації роботи органів державного пожежного нагляду з питань видачі дозволу на початок роботи підприємств та оренду приміщень ”, а також даного наказу.
- Призначити наказом по підрозділу особу відповідальну за узагальнення, контроль та звітування перед ГУ МНС про хід виконання даного наказу.
- Для вирішення питання по видачі чи продовженню дозволу на початок роботи об’єктів, які не увійшли в додатки 1, 2 , але при виконанні експертизи мають недоліки капітального характеру, порушення правил пожежної безпеки, що можуть призвести до виникнення пожежі або перешкод при її гасінні та евакуації людей, тощо, спрямовувати керівників цих об’єктів до ВДПН головного управління. До часу вирішення питання функціонування об’єкту повинно бути призупинено.
- ВДПН ГУ МНС (Мясоєдов І.М.) забезпечити формування бази даних про видані органами державного пожежного нагляду дозволи на території області в повному обсязі та забезпечити їх передачу в Держпожбезпеки.
- Вважати таким, що втратили чинність п. 1.2, 1.4 наказ ГУМНС України в Миколаївській області від 4 липня 2005 року № 46 .
Примітка:
- ГУ МНС України в Миколаївській області може видавати також дозволи на початок роботи і введення в експлуатацію об'єктів та на оренду приміщень не зазначених у цьому Переліку, у випадках звернення власників (орендарів), а також при виникненні спірних питань при їх видачі місцевими органами державного пожежного нагляду.
- Експертизу стану пожежної безпеки об'єктів, зазначених в даному переліку, проводять місцеві органи державного пожежного нагляду або юридичні (фізичні) особи, що мають відповідну ліцензію.
- Видача дозволу на введення в експлуатацію нових і реконструйованих об'єктів здійснюється підписанням акту приймальною комісією, створеною в установленому порядку, з попереднім проведенням експертизи проектної документації.
- Заступники районних, міських відділів ГУ МНС, ЗДПО-1 несуть персональну відповідальність та відповідають за те щоб керівники об’єктів своєчасно (завчасно до закінчення терміну дії дозволу виданого головним управлінням, наявності порушень на об’єкті капітального характеру) звертались до територіального органу Державного пожежного нагляду, для прийняття рішення по їх функціонуванню.
- Категорія приміщень та будинків за вибухопожежною небезпекою визначається згідно з ОНТП 24-86 "Определение категорий помещений и зданий по взрывопожарной и пожарной опасности".
- ГУ МНС має право делегувати права на проведення експертиз проектів та експертної оцінки об’єктів, ведення нагляду за будівництвом і контролю за виконанням заходів щодо усунення недоліків, викладених в експертному висновку на зазначених у переліку об’єктах, прийняття в експлуатацію та видачі дозволу на початок роботи підприємства та оренду приміщень місцевим органам державного пожежного нагляду.
- В своєї діяльності застосовувати ст. 4 п. 5 Закону України про дозвільну систему в сфері господарської діяльності , а саме - у разі надання на підставі договору оренди чи інших договорів у тимчасове користування приміщень та обладнання за умови збереження виду діяльності і стану цих приміщень та обладнання від орендаря або іншого користувача не вимагається одержання документа дозвільного характеру на їх використання (експлуатацію), крім потенційно небезпечних об'єктів та в разі використання машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.
- При виявлені під час проведення експертизи протипожежного стану об'єкту порушень вимог пожежної безпеки в обов'язковому порядку видавати припис на усунення виявлених недоліків.
- При обґрунтованій відмові у видачі дозволу або скасуванні діючого дозволу в обов'язковому порядку виносити постанову про застосування запобіжних заходів на об'єкті.
- Починаючи з серпня 2006 року щомісячно до 1 числа надавати до ГУМНС масив даних в електронній формі про видачу дозволів та звіт по формі згідно додатку
- Контроль за виконанням наказу покласти на заступника начальника ГУ МНС – начальника управління з питань наглядово-профілактичної діяльності (Іноземцева А.С.) та в.о. начальника ВДПН ГУ МНС (Мясоєдова І.М.).
- Наказ оголосити старшому і середньому начальницькому складу ГУ МНС області.
Начальник Головного управління
МНС України в Миколаївській області
генерал-майор служби цивільного захисту М.І. Поступальський
Додаток № 1 до наказу ГУ МНС
України в Миколаївській області
від 05.07.06р. № 232
ПЕРЕЛІК
об’єктів, дозвіл на початок роботи та оренду приміщень яких видається та введення в експлуатацію яких здійснюється територіальним органом державного пожежного нагляду
- Об’єкти, на яких здійснюється нагляд територіальним органом ДПН.
- Трьох та чотирьох зіркові готелі та готельні комплекси.
- Театри, кіноконцертні зали, центри культури та дозвілля, клуби та танцювальні зали на від 500 до 800 місць.
- Підземні комплекси торговельного та іншого призначення із загальною площею від 1000 до 3500 м2 та (або) площею торговельного залу від 500 до 1500 м2.
- Торговельні, торговельно-розважальні комплекси і центри, виставкові центри, криті ринки, об’єкти громадського харчування загальною площею від 2000 до 7000 м2.
- Лікувальні заклади, санаторії, пансіонати, будинки відпочинку, профілакторії та інші заклади для відпочинку й оздоровлення із загальною кількістю перебування від 500 до 700 осіб.
- Склади газу, газоконденсату, скрапленого газу, нафти та нафтопродуктів 3 категорії.
- Склади та бази пожежовибухонебезпечних матеріалів із загальною площею від 1000 до 5000 м2.
- Аеропорти, морські, річні, залізничні та інші вокзали обласного та регіонального значення.
- Об’єкти з кошторисною вартістю будівництва від 10 до 100 млн грн.
- Вибухопожежонебезпечні об’єкти, віднесені до категорій “А” і “Б” загальною площею від 1000 до 3500 м2, об’єкти, на яких зберігаються, використовуються та обертаються у виробничому процесі радіаційно-, хімічно-, біологічно-, бактеріологічнонебезпечні речовини і матеріали площею від 1000 до 3500 м2.
- Бібліотеки, книгосховища, архіви незалежно від відомчої належності та форми власності з фондом зберігання від 1 до 2 млн примірників.
- Музеї, пам’ятники архітектурного мистецтва та історії обласного та регіонального значення.
- Будівлі наземних та підземних гаражів (автостоянок) загальною площею від 1000 до 2500 м2.
- Філії та представництва банків (крім Національного банку України).
Додаток № 2 до Наказу МНС
України від 11.05.06р. № 278
ПЕРЕЛІК
об’єктів, дозвіл на початок роботи та оренду приміщень яких видається та введення в експлуатацію яких здійснюється центральним органом державного пожежного нагляду
(Згідно додатку 1 до пункту 3.1 Інструкції з організації роботи органів державного пожежного нагляду з питань видачі дозволу на початок роботи підприємств та оренду приміщень )
- Атомні, теплові, гідро – та гідроакумулюючі електростанції, об’єкти їх життєзабезпечення та оренда приміщень, технологічних установок і обладнання на них.
- Об’єкти, які охороняються структурними підрозділами МНС України на договірних засадах.
- П’ятизіркові готелі та готельні комплекси.
- Театри, кіноконцертні зали, центри культури та дозвілля, клуби та танцювальні зали на 800 місць і більше.
- Підземні комплекси торговельного та іншого призначення із загальною площею 3500 м2 і більше та (або) площею торговельного залу 1500 і більше м2.
- Торговельні, торговельно-розважальні комплекси і центри, виставкові центри, криті ринки, об’єкти громадського харчування загальною площею 7000 м2 і більше.
- Лікувальні заклади, санаторії, пансіонати, будинки відпочинку, профілакторії та інші заклади для відпочинку й оздоровлення із загальною кількістю перебування 700 осіб і більше.
- Склади газу, газоконденсату, скрапленого газу, нафти та нафтопродуктів 1 та 2 категорій та газонафтоперекачувальні станції.
- Склади та бази пожежовибухонебезпечних матеріалів із загальною площею 5000 м2 та більше.
- Крупні, великі та міжнародні вокзали (аеропорти, морські, річні, залізничні та інші).
- Особливоважливі об’єкти, будівництво яких затверджується Кабінетом Міністрів України.
- Об’єкти, що будуються, як виняток, за іноземною ліцензією, якщо таке передбачено міжнародною угодою або умовами проведення міжнародного конкурсу, незалежно від джерел інвестицій та порядку затвердження документації.
- Об’єкти, які будуються із залученням іноземних кредитів або інвестицій під гарантії Кабінету Міністрів України.
- Об’єкти з кошторисною вартістю будівництва 100 млн грн та більше.
- Об’єкти, на які не встановлені норми і правила, та об’єкти, що будуються з обґрунтованими відхиленнями від обов’язкових вимог нормативних документів.
- Вибухопожежонебезпечні об’єкти, віднесені до категорій “А” і “Б” загальною площею 3500 м2, об’єкти, на яких зберігаються, використовуються та обертаються у виробничому процесі радіаційно-, хімічно-, біологічно-, бактеріологічнонебезпечні речовини і матеріали площею 3500 м2 і більше.
- Об’єкти, будівлі та приміщення, які призначені для виробництва, зберігання та утилізації боєприпасів, вибухових речовин, засобів.
- Бібліотеки, книгосховища, архіви незалежно від відомчої належності та форми власності з фондом зберігання від 2 млн примірників.
- Музеї, пам’ятники архітектурного мистецтва та історії державного значення.
- Будівлі наземних та підземних гаражів (автостоянок) загальною площею 2500 м2.
- Будівлі, у яких розміщуються структурні підрозділи, установи та підприємства Національного банку України, банки.
- Держпожбезпеки може видавати також дозволи на початок роботи і введення в експлуатацію об’єктів та на оренду приміщень, не зазначених у цьому Переліку, у разі звернення власників (орендарів) щодо спірних питань при їх видачі територіальними і місцевими органами державного пожежного нагляду.
- Держпожбезпеки має право делегувати права на проведення експертиз проектів та експертної оцінки об’єктів, ведення нагляду за будівництвом і контролю за виконанням заходів щодо усунення недоліків, викладених в експертному висновку на зазначених у переліку об’єктах, прийняття в експлуатацію та видачі дозволу на початок роботи підприємства та оренду приміщень територіальним органам державного пожежного нагляду.