1594. Люди не согласны давать деньги на ремонт!!!
Прочитали
1869 | Комментариев
8
Добрый день!
Обращалась к вам по поводу работы ЖКХ, пока ответа не получила. Хочу добавить, что разговаривала с начальником Мороз Л.В. и поступило предложение сдать деньги на материалы для ремонта, примерно по 90 грн. с квартиры, т.к. они недавно делали ремонт в пятиэтажном доме, люди собирали по 50 грн.
Выплывает вопрос: не списал ли ЖЭК свой материал, как будто он сделал ремонт сам, без участия людей?
Так вот, ремонт в нашем доме делался еще при советской власти, как вы считаете, не обязан ли ЖЭК сделать ремонт хоть раз в 21 год без денег жителей, а с денег, которые жители платят за их услуги???
Жители не согласны сдавать деньги и плюс еще платить в ЖЭК.
Добавлю про хамство мастера, который там работает...Уже и попросить ничего нельзя, так как мастер считает, что я не тем занимаюсь, чем нужно и что мне больше нечего делать, как им звонить. Так же упрекнула в том, что я тут не прописана и не имею право обращаться. Как вы должны знать, прописка в стране отменена, а тут, кроме меня, живет мой муж и мой ребенок.
К тому же есть много людей, которые снимают квартиры, и платят налоги, они что тоже не имеют права просить о том, что ЖЭК ОБЯЗАН делать???
Наша МАСТЕР "предложила" бабушке, которая убирает в подъезде (хотя это тоже должны делать работники ЖЭКа) убирать возле дома, потому что работники ЖЭКа и этого не делают, а если и делают, то раз в месяц. В ЖЭке мне сказали, что у нас нет дворника, а люди говорят, что все таки кто-то просто оформлен. Прошу проверить эту информацию не звонком по телефону.
Я имею полное право требовать, т.к. я за это плачу. И еще: если даже у нас есть должники, как объясняет начальник, и что ремонт невозможен за счет ЖЭКа, то: куда идут деньги, оплаченные ЖЭКу за 21 год остальными жителями??? Ведь повторяю: ремонта не было с времен советской власти! В своем отчете вы пишите, что с условием покупки материала для лав возле дома, они будут сделаны и установлены! А почему мы должны их покупать, если это входит в тариф?
С момента моего обращения к вам прошло 2 недели, обращение "в процессе", но изменений нет.
Хочется добавить, что стекла поставили только сегодня, а вашем отчете написано, что до 1 сентября, и то стекла старые (на них видна облезшая краска), а списаны конечно новые.
В подвале куча мусора - он годами не открывался. Запахи не из приятных. На некоторых этажах нет линолеума. А разве это не входит в тариф, который мы оплачиваем регулярно?
Еще: Двери электрощитовых помещений должны открываться наружу. А у нас вторая дверка просто прибита, ее открыть при необходимости невозможно. В прошлом моем обращении была просьба закрыть электрощитовую, т.к. она была вообще открыта. вот так они просто забили вторую дверку.
У нас на 9 этаже лампочка перегорает доволи часто, конечно в ЖЭКе говорят, что у нас там все нормально, но почему тогда в квартире они не перегорают, а на этаже перегорают. Вообще хотелось бы, чтоб там проводка так не торчала, как она торчит, чтоб сделали все аккуратно, чтоб не страшно было лезть лампочку менять!!!
Прошу оказать влияние на ЖЭК, так как жители отказываются оказать "так называемую помощь ЖЭКу" в покупке необходимых материалов и все таки привести дом в порядок.
Добавлю, что у нас нет тамбура, как вы написали в предыдущем отчете. Так
что это территория, за которой должны ухаживать работники ЖЭК.
Спасибо за внимание к данному вопросу.
И как пожелание: В ЖЭКе вам могут сказать что угодно, "язык без костей", всю данную информацию надо проверять не звонком по телефону и не обещаниями работников ЖЭКа или еще либо каких инстанций, на которые люди жалуются.
Добавлю, что у нас нет тамбура, как вы написали в предыдущем отчете. Так что это территория, за которой должны ухаживать работники ЖЭК.
Не могу понять. Вот вы мне объясняли, что опция комментировать была создана для того, чтобы в случае каких либо вопросов можно было дополнить. Так почему же я не могу дописать?
не платите за неоказываемые услуги, это предусмотрено законом "О жилищно-коммунальных услугах"
подайте заявление о перерасчёте квартплаты в связи с этим фактом
Где именно это написано и что нужно для того, что отказаться от услуг ЖЭК???
На доручення міського голови на Ваше звернення з питання ремонту під’їзду, утримання житлового будинку, яке надійшло на сайт міського голови, повідомляю наступне.
Рішенням виконкому міської ради від 27.02.09 № 638 затверджені статті витрат житлово-експлуатаційних підприємств на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій для будинків житлового фонду Миколаївської міської ради. Даний тариф не передбачає виконання повного об’єму (капітальний ремонт) робіт з ремонту конструктивних елементів будинку та інженерних комунікацій. Житлово-експлуатаційним підприємством виконуються лише необхідні роботи (поточний ремонт) з належного утримання конструктивних елементів відповідно до Примірного переліку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та послуг з ремонту приміщень, будинків, споруд, затвердженого Наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства № 150 від 10.08.04.
Ремонт під’їздів виконується згідно з графіком з поточного ремонту по житлово-експлуатаційному підприємству в першу чергу житлових будинків, в яких заборгованість мешканців за надані послуги з утримання житлових будинків, споруд та прибудинкових територій відсутня. Одночасно інформую, що прибирання сходових майданчиків під’їздів не передбачено діючим тарифом.
Враховуючи, що борг мешканців житлового будинку № 12 по вул. 8 Березня по оплаті за послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій складає 26646,59 грн, а також великий обсяг робіт з поточного ремонту по підприємству виконати ремонт третього під’їзду, на даний час, на жаль, не є можливим.
Звертаю увагу, що згідно з ч.3 ст.20 Закону України „Про житлово-комунальні послуги”, ст.10 Закону України „Про приватизацію державного житлового фонду”, положень п.7 „Правил користування приміщення житлових будинків” власник (наймач) зобов’язаний оплачувати експлуатаційні витрати з утримання будинків та прибудинкової території у встановлені строки та у встановленому розмірі. Утримання приватизованих квартир (будинків) здійснюється за рахунок коштів їх власників незалежно від форми власності на них.
Власники квартир багатоповерхових будинків є співвласниками допоміжних приміщень будинку, технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою і зобов’язані брати участь у загальних витратах, пов’язаних з утримання будинку та прибудинкової території відповідно до своєї частини у майні будинку.
Ст. 68 Житлового кодексу України та Закону України „Про житлово-комунальні послуги” встановлено, що плата за житлово-комунальні послуги нараховується та вноситься щомісячно.
Згідно із ст.177 Житлового кодексу України громадяни зобов'язані забезпечувати схоронність жилих приміщень, бережно ставитися до санітарно-технічного та іншого обладнання, до об'єктів благоустрою, додержуватись правил утримання жилого будинку і прибудинкової території, правил пожежної безпеки, додержуватись чистоти і порядку в під'їздах, на сходових клітках і в інших місцях загального користування.
Територія житлового будинку за вищезазначеною адресою прибирається регулярно закріпленою особою. Вивіз контейнерів ТПВ здійснюється спеціалізованим підприємством згідно з графіком, затвердженим адміністрацією Заводського району Миколаївської міської ради. Схема розміщення контейнерних майданчиків узагальнюється районними адміністраціями міста, погоджується органами санепіднагляду.
На момент обстеження територія прибрана, контейнери ТПВ вивезені. Віконні блоки місць загального користування засклені в одне скло. При цьому сходові майданчики третього під’їзду дійсно потребують поточного ремонту, а саме: ремонту цементної стяжки, фарбування стін та панелей. Оглядом підвального приміщення витоків та закупорок внутрішньобудинкових систем водопостачання, каналізації та опалення не виявлено. Разом з тим в підвальному приміщенні знаходиться автокабіна, яка належить мешканцям квартири № 76. Окрім цього, сторонніх речей та сміття у підвальному приміщенні немає. За умови ліквідації існуючої заборгованості за послуги з утримання будинку, споруд та прибудинкової території питання ремонту під’їзду буде розглянуто додатково.
ст. 21 п.10
10) своєчасно за власний рахунок проводити роботи з усунення
виявлених неполадок, пов'язаних з отриманням житлово-комунальних
послуг, що виникли з його вини.
Когда текла крыша, пострадал наш потолок, где же эти работы??? Ведь мастер прекрасно виделаа, что у нас в квартире по их вине!!!
Закон Про житлово-комунальні послуги
Стаття 16. Порядок надання житлово-комунальних послуг
Виконавець/виробник зобов'язаний проводити перерахунок
розміру плати за житлово-комунальні послуги у разі перерви в їх
наданні, ненаданні або наданні не в повному обсязі у порядку,
встановленому Кабінетом Міністрів України.
Стаття 18. Оформлення претензій споживачів до виконавців
1. У разі порушення виконавцем умов договору споживач має
право викликати його представника для складення та підписання
акта-претензії споживача, в якому зазначаються строки, види,
показники порушень тощо.
2. Представник виконавця повинен з'явитися на виклик
споживача не пізніше строку, визначеного договором.
3. Акт-претензія складається споживачем та представником
виконавця і скріплюється їхніми підписами. У разі неприбуття
представника виконавця в погоджений умовами договору строк або
необґрунтованої відмови від підписання акта-претензії він
вважається дійсним, якщо його підписали не менш як два споживачі.
4. Акт-претензія споживача подається виконавцю, який протягом
трьох робочих днів вирішує питання про перерахунок платежів або
видає письмово споживачу обґрунтовану письмову відмову в
задоволенні його претензій.
5. Спори щодо задоволення претензій споживачів вирішуються в
суді. Споживач має право на досудове вирішення спору шляхом
задоволення пред'явленої претензії.
Стаття 20. Права та обов'язки споживача
1. Споживач має право:
4) на усунення протягом строку, встановленого договором або
законодавством, виявлених недоліків у наданні житлово-комунальних
послуг;
5) на зменшення розміру плати за надані послуги в разі їх
ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості в
порядку, визначеному договором або законодавством;
7) отримувати від виконавця компенсацію в розмірі,
визначеному договором, рішенням суду або законодавством, за
перевищення нормативних термінів на проведення
аварійно-відновлювальних робіт;
8) на перевірку кількості та якості житлово-комунальних
послуг у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
2. Виконавець зобов'язаний:
1) забезпечувати своєчасність та відповідну якість
житлово-комунальних послуг згідно із законодавством та умовами
договору, в тому числі шляхом створення систем управління якістю
відповідно до національних або міжнародних стандартів; { Пункт 1
частини другої статті 21 в редакції Закону N 882-VI ( 882-17 ) від
15.01.2009 }
2) здійснювати контроль за технічним станом інженерного
обладнання будинків, квартир, приміщень;
4) надавати в установленому законодавством порядку необхідну
інформацію про перелік житлово-комунальних послуг, їх вартість,
загальну вартість місячного платежу, структуру цін/тарифів, норми
споживання, режим надання житлово-комунальних послуг, їх споживчі
властивості тощо;
5) своєчасно проводити підготовку жилого будинку і його
технічного обладнання до експлуатації в осінньо-зимовий період;
6) розглядати у визначений законодавством термін претензії та
скарги споживачів і проводити відповідні перерахунки розміру плати
за житлово-комунальні послуги в разі їх ненадання або надання не в
повному обсязі, зниження їх якості;
7) утримувати в належному технічному стані, здійснювати
технічне обслуговування та ремонт внутрішньобудинкових мереж,
вживати заходів щодо ліквідації аварійних ситуацій, усунення
порушень якості послуг у терміни, встановлені договором та/або
законодавством;
8) сплачувати споживачу компенсацію за перевищення
встановлених термінів проведення аварійно-відновлювальних робіт у
розмірі, визначеному договором або законодавством;
9) вести облік вимог (претензій) споживачів у зв'язку з
порушенням порядку надання житлово-комунальних послуг, зміною їх
споживчих властивостей та перевищенням термінів проведення
аварійно-відновлювальних робіт;
10) своєчасно за власний рахунок проводити роботи з усунення
виявлених неполадок, пов'язаних з отриманням житлово-комунальних
послуг, що виникли з його вини.