• Распечатать

    1952. Облік оглядових колодязів

    Прочитали 1691 | Комментариев 2

  • Автор: О.Є.
    Дата: 20 February 2013
    Район: Заводской
    Адрес: вул. Адмірала Макарова, 7 (смотрите на карте)

    У відповіді на моє попереднє звернення (1888 | Люк як дзеркало суцільного безладу - 2) пан Гайдаржи відповів зокрема наступне:

    Автор: Валентин Васильевич Гайдаржи 20 Февраль 2013

    Одним з аспектів роботи департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради є здійснення функції координації роботи житлово-комунальних підприємств міста Миколаєва. Поряд з цим втручання у роботу таких підприємств не входить до повноважень департаменту.

    _______________________________________________

    По-перше, не йдеться про "втручання у роботу", йдеться про НАГЛЯД та КОНТРОЛЬ, що його Департамент ЖКГ НЕ ЗДІЙСНЮЄ, нехтуючи своїми обов'язками.

    По-друге, не знаю що тлумачилося як "втручання", бо натяку на це в зверненні не було.

    Якщо мається на увазі моя вимога до Департаменту ЖКГ скласти зведений перелік оглядових колодязів у місті незалежно від форми власності і функціонального призначення, то Департамент має для цього усі повноваження, ба більше, така інформація ВЖЕ МУСИТЬ ПЕРЕБУВАТИ В ЙОГО РОЗПОРЯДЖЕННІ. Натомість служба оперативного реагування у вік інформаційних технологій продовжує користуватися печерними методами пошуку інформації, обзвонюючи усі підприємства і проводячи опитування на предмет права власності на колодязь, кілька днів чекаючи на відповідь від бодай когось, затягуючи і без того повільний процес усунення порушень Правил благоустрою в місті. Суцільне безглуздя.

    Згідно закону України "Про місцеве самоврядування"

    Глава 2. Повноваження виконавчих органів сільських,
    селищних, міських рад

    Стаття 30. Повноваження в галузі житлово-комунального
    господарства, побутового, торговельного
    обслуговування, громадського харчування,
    транспорту і зв'язку

    б) делеговані повноваження:

    10) облік відповідно до закону об'єктів нерухомого майна
    незалежно від форм власності;  

    Згідно Наказу Мін'юсту № 660/5 від 14.04.09 "Про затвердження Методичних рекомендацій стосовно визначення нерухомого майна,  що знаходиться на земельних ділянках,  право власності на які підлягає державній реєстрації"

    2.6. Колодязь.

    Інструкція про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна, затверджена наказом Державного комітету з питань житлово-комунального господарства від 15 червня 2005 року N 92 (зареєстрований в Міністерстві юстиції 7 липня 2005 року за N 725/11005) визначає колодязі як господарські споруди поряд з вигрібними ямами, огорожами, воротами, хвіртками тощо. Крім того, Інструкція виділяє водостічні, водогінні, каналізаційні та інші колодязі (розділ 5).

    ...виходячи з того, що колодязь нерозривно пов'язаний з землею і має функціональне значення саме в цьому місці, він є нерухомим майном.


    Таким чином Департамент ЖКГ ММР, як виконавчий орган Миколаїівської міськради, що виконує делеговані повноваження у галузі житлово-комунального господарства, повинен вести облік оглядових колодязів як об'єктів нерухомого майна незалежно від форм власності.
    Той факт, що служба оперативного реагування продовжує щоразу з'ясовувати власників оглядових колодязів у телефонному режимі, свідчить про те, що Департамент ЖКГ не здійснив облік оглядових колодязів як об'єктів нерухомого майна, або не надав цю інформацію працівникам служби оперативного реагування.

    Я зараз намагаюся запропонувати ПОЛІПШЕННЯ якості роботи міських служб та стану благоустрою у цьому понівеченому та спотвореному місті. Якщо ви, пан Гайдаржи, опираєтесь цьому, то це прояв недбайливості й байдужості до якості життя містян та спроба уникнути реалізації повноважень, наданих виконавчім органам міськради законом, тобто бездіяльність.


    Відтак наполягаю на організації Департаментом ЖКГ заходів з обліку оглядових колодязів, розташованих на території міста Миколаїв, як об'єктів нерухомого майна незалежно від форм власності .

  • Автор: Валентин Васильевич Гайдаржи 11 March 2013

    На Ваше електронне звернення з питання створення електронної схеми комунальних мереж міста повідомляю наступне.
    По суті Ваше зауваження щодо відсутності у вік інформаційних технологій електронних карт мереж доречно. Про це як раз і йшла мова на презентації, яка пройшла 28 лютого у великій залі міськвиконкому. Для працівників виконавчих органів міської ради технічний директор «ГІСІНФО» Віталій Беленко представив розробку компанії, завдяки якій всі системи міста видно, як на долоні. Можливості сучасних ГІС-технологій необмежені, вони дозволять швидко і якісно обробляти дані, складати плани територій, складних будівель (наземне, повітряно-лазерне сканування, тривимірний вимір площини т.д.), створювати інформаційно-аналітичні системи.
    Всі комунікації міськводоканалу, газові мережі, електромережі, телекомунікації, розташування різних об'єктів, містобудівний кадастр та багато іншого можна буде подивитися, не виходячи з кабінету. У будь-який момент, увійшовши в систему, можна буде побачити, які інженерні комунікації розташовані в певному місці або де конкретно розташований, скажімо, той чи інший біллборд. Це абсолютно нова якість роботи місцевої влади, оперативність при прийнятті рішень.
    Перехід на "клієнт-серверні" технології також дає можливість залучити до питань інформатизації не тільки всі підрозділи міської ради, але й інші служби і підприємства міста (Обленерго, Тепломережі, Водоканал, БТІ, МНС, міліцію тощо.) Для вирішення своїх завдань вони підключаються "товстим клієнтом" через ГІС-сервер або "тонким клієнтом" за допомогою GIS WebServer, до єдиних в місті геопросторових баз даних, поверх яких вони можуть "накладати" свої шари різної інформації.
    Впровадження геоінформаційної системи коштує близько 250 тис. грн. Для її впровадження в Миколаєві необхідно буде всім службам провести інвентаризацію і створити банк даних, який може стати основою системи. Однак, це не вирішується бажанням чи наказом директора департаменту ЖКГ Миколаївської міської ради, як Ви вважаєте. Сподіваюся, що кошти у міському бюджеті будуть знайдені і така система з’явиться у місті.

1