• Распечатать

    2299. Паркування у німецькому місті Трір

    Прочитали 1736 | Комментариев 2

  • Автор: О.Є.
    Дата: 03 August 2013
    Район: Центральный
    Адрес: пл. Ульянова-Леніна (смотрите на карте)

    Це додаток до звернення  № 2266

    Читайте, усвідомлюйте, проникайтеся та втілюйте

    В містах, автомобілі скрізь: на дорогах, узбіччі, у дворах будинків. Все більше місця займається машинами, все менше залишається людині. Але і без автомобілів суспільство вже не може існувати, то що робити? Гарним прикладом вирішення проблеми паркування є німецьке місто Трір.

    Система паркування повинна мати відповіді на три питання:

    1. Де можна залишити автомобіль?

    2. Скільки парковка повинна коштувати?

    3. Які існують обмеження чи права пріоритетної парковки?


    Паркінг в центрі міста

    Питання «де припаркувати машину», для водіїв Тріра вирішується дуже легко. Дорожні вказівники, показують знаходження найближчих паркінгів та кількість вільних місць у реальному часі, вони допоможуть знайти найкращий варіант.

    В середені паркінга над кожним місцем для машини встановлений датчик, який реагує на наявність під ним машини.


    Як місто забезпечує необхідну кількість місць для парковки?

    1. Багатоквартирні будинки споруджуються за принципом "одна квартира – одне паркомісце", це мінімум

    2. При проектуванні приватного будинку його власник повинен врахувати в проекті будинку або на території своєї ділянки  місце для машини.

    3. За умов невиконання попередніх правил, до бюджету міста власник будинку сплачує 10 тисяч євро за одне парко місце, яке він не зміг забезпечити. На ці кошти місто будує муніципальні паркінги.

    Вартість паркування дуже диференційована і націлена на стимулювання корисної для міста поведінки автомобілістів. Вона залежить від:

    1. Часу паркування: чим довше – тим дорожче, вночі та на вихідні довга стоянка дешевша

    2. Місця паркування: в історичному центрі дорожче ніж в інших районах, на вулиці дорожче ніж в паркінгах.

    Подібна диференціація заохочує власників автомобілів рідше залишати машини на вулиці, більше користуватись громадським транспортом в робочі дні, якщо вони використовують машину тільки щоб приїхати на роботу та повернутись додому, що стимулює розвиток громадського транспорту, зменшення заторів на дорогах та покращення екології міста.


    Кількість місць для парковки на вулиці суворо обмежена, паркова на тротуарах заборонена.

    Таким чином, вулиці, особливо в центрі міста звільняються від припаркованих на узбіччях машин, звільняється місце для пішоходів - мешканців міста та туристів, яких в 100 тисячне містечко приїжджає біля 5 мільйонів на рік.

    Права пріоритетної парковки як такого, крім спеціальних служб: наприклад поліції чи то швидкої, немає. Вивісок типу «паркова тільки для відвідувачів ресторану» або тільки для «траспорту адміністрації» ви тут не знайдете.

    Але деякі категорії транспорту сплачують знижену вартість за паркування – це виражається у річних абонементах за зниженою вартістю для таких категорій:

    1. Для обслуговуючого транспорту, який використовується на протязі робочого дня.

    2. Мешканців історичного центру міста, які не мають власного місця для машини, але місця ним виділяються за залишковим принципом.

    За всім цим спостерігає невелика муніципальна контролююча служба – до 20 людей на місто.

    Таким чином секрет системи якісної парковки простий:

    1. Розвиток сучасної паркінгової інфраструктури.

    2. Правила паркування, що націлені на звільнення вулиць від більшості припаркованих автомобілів.

    3. Диференційована ціна, що стимулює корисну поведінку власників автомобіля.

    4. Рівність в праві паркування.


    джерело


    Годі вже бути дикунами

  • Автор: Олександр Миколайович Курляк 22 August 2013

    На Ваше електронне звернення «Паркування у німецькому місті Трір» повідомляю, що рішенням Миколаївської міської ради від 07.07.11 № 7/3 «Про встановлення місцевих податків та зборів на території міста Миколаєва» визначено перелік спеціальних земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів на території міста Миколаєва та затверджено ставки збору за місця для паркування транспортних засобів.
    Правила та порядок паркування транспортних засобів на території міста Миколаєва, з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 03.12.09 № 1342 «Про затвердження Правил паркування транспортних засобів», затверджено рішенням Миколаївської міської ради від 26.01.12 № 14/15 «Про затвердження Правил паркування на території м. Миколаєва».
    01.04.2012 набрали чинності зміни до Правил паркування транспортних засобів щодо обов’язкового обладнання паркувальними автоматами майданчиків для платного паркування.
    Але проблемою є висока вартість паркоматів та тривалий термін їх окупності, а також відсутність юридичної відповідальності та механізму притягнення до адміністративної відповідальності за несплату водіями транспортних засобів вартості послуг з утримання майданчиків для платного паркування.
    Жоден із суб’єктів підприємництва, які надавали послуги з припаркування автотранспорту на території м. Миколаєва, не придбав та не обладнав парковки паркувальними автоматами у зв’язку з їх великою вартістю.
    З 1 квітня 2012 року діяльність суб’єктів підприємництва з надання послуг з припаркування автотранспорту на території міста зупинена, паркування на майданчиках для паркування – безоплатне.
    Додатково повідомляю, що на адресу виконкому Миколаївської міської ради надходять пропозиції від підприємств та організацій виробників паркоматів, які уважно вивчаються, аналізуються та надаються суб’єктам господарювання для прийняття рішення.

1