1537. бесплатная медицина
Прочитали
1955 | Комментариев
5
я уже писала обращение по поводу бесплатной медицины у нас в городе...и конечно же не питаю иллюзий, что ситуация изменится...Все давно привыкли к тому, что нужно заплатить чтоб тебе оказали помощь, а чиновники конечно найдут массу оправданий своему бездействию...но что может быть важнее в работе врача, чем оказание помощи больному? Но дело ни в этом...в ответе мне сказали, что деньги я должна заплатить в качестве благотворительности, чтоб возместить затраты которые понесла больница...послушайте, но это же смешно...все процедуры(рентген, узи и т.д) и даже каждый листик на котором врач пишет рецепт оплачиваю я...какие затраты? 5 мин времени? И дело даже не в том, что приходится платить...а в том как...Одно дело сказать - врач поработал, будьте добрвы оплатите его труд...ну тут все понятно...не придерешся...Так нет же...прикрываются красивыми словами...Вы ДОЛЖНЫ оплатить БЛАГОТВОРИТЕЛЬНОСТЬ в размере 40 грн иначе вам прием не положен...А я думала, что на благотворительность я даю тогда когда сама хочу пожертвовать и столько сколько хочу...Понимаете в чем проблема...Если медицина не бесплатная...так будьте честны так и сказать...ведь мы же итак знаем и платим за нее постоянно....А благотворительность я оплачивать не обязана если это не мй порыв души..
Алёна, Вы заблуждаетесь, здесь http://nikolaev.copiny.com/idea/details/id/52471
Вы найдёте всё, что нужно знать гражданину о своих правах на бесплатное медобслуживание и о благотвортельности
если вы олачиваете предоставление мед. услуг в гос. или коммунальном медучреждении, вы становитесь соучастником уголовного преступления, предусмотренного статьёй 184 УК Укаины "Порушення права на безоплатну медичну допомогу"
Очень двоякая ситуация! С начало люди подкупали врачей, в качестве стимулирования, а теперь это вошло в привычку: пациенты - дают, врачи - берут. И система настолько налажена , что "не давать " это единичный случай, который воспринимается как небольшой сбой в системе. Возможно данная пословица с иронией, но в точку "Мы в ответе за тех, кого приручили". Давайте делать так, чтобы "давать" стало единичным случаем! Лучше бы тот процент от общей суммы налога вычитаемый из моей зар.платы, который идет на оплату зар.плат соц. работникам (врачам в частности) копился на моем счету, а когда пришлось бы, не дай Бог, обратится в больницу, воспользоваться им! А так, да, получается, что мы платит два раза, законно и незаконно.
На доручення міського голови на Ваші звернення №№ 1427 та 1537, які надійшли на сайт міського голови, повідомляю наступне.
Управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради розглянуло інформацію стосовно Вашого звернення до клініко-діагностичної поліклініки обласної лікарні, надання благодійної допомоги поліклініці. Поліклінічне відділення обласної лікарні, куди Ви зверталися, підпорядковане управлінню охорони здоров’я Миколаївської облдержадміністрації. За інформацією начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Хотіної С.Г. повідомляємо.
Згідно зі ст. 18 Основ законодавства України про охорону здоров’я, затверджених Постановою Верховної Ради України від 19.11.1992 № 2801-ХІІ, та п.п. 6.3.1, 6.3.2, 6.3.3 Положення про консультативно-діагностичну поліклініку обласної лікарні, затвердженого наказом від 03.01.12 № 1-л, прийом пацієнтів в обласній консультативній поліклініці здійснюється за направленням лікуючого або сімейного лікаря поліклініки (амбулаторії) за місцем проживання пацієнта та при наявності необхідного обсягу досліджень. При необхідності, лікар-консультант обласної поліклініки призначає дообстеження пацієнта в амбулаторних умовах, які виконуються за місцем проживання хворого.
За бажанням пацієнта дообстеження можуть бути здійсненими в умовах обласної лікарні. В даному випадку, закладом залучаються позабюджетні надходження від фізичних та юридичних осіб, які направляються на покриття додаткових затрат при дообстеженнях пацієнтів, не забезпечених бюджетом.
Ви, жителька м. Миколаєва, звернулися за консультацією в поліклініку обласної лікарні без направлення з лікувального закладу за місцем проживання. Комісією в телефонному режимі з Вами з’ясовано, що Ви прийшли на прийом до лікаря (не казали до якого, в зв’язку з тим, що ще прийдеться до нього звернутися) без відповідних документів. Лікар надав Вам медичну допомогу, призначив лікування, лікарем Ви задоволені.
Після прийому лікаря Ви внесли благодійну допомогу до каси. Кошти в сумі 40 грн. прийняті від Вас на підставі заяви, написаної та підписаної власноручно, оприбутковано по касі закладу та направлено на реєстраційний рахунок. З Ваших слів, крім благодійної допомоги до каси, інших коштів в кабінетах закладу не сплачували. Слід зазначити, що з особистих міркувань при зверненні до поліклініки статистичний талон Ви не брали, що не суперечить Закону України від 01.06.10 № 2297-VІ “Про захист персональних даних”.