1001. Николаев для людей или для бездомных собак?
Прочитали
1883 | Комментариев
3
Владимир Дмитриевич, я получила ответ Вашего заместителя на предыдущее
обращение. Он пишет о том, что (после того, как потратится свыше 3 млн.
грн на реконструкцию) муниципальный приют для бездомных животных будет
функционировать, используя метод ОТЛОВ_СТЕРИЛИЗАЦИЯ_ВОЗВРАТ. Это
НЕЭФФЕКТИВНО! Ни Москва, ни Минск, ни львиная часть Европы не пользуется
этим методом. В нашем бюджете так много денег, что мы можем позволить
себе поэкспериментировать в таком ключе? Ставьте вопрос перед Кабмином,
Верховной Радой, Госветслужбой об изменении законодательства,
добивайтесь разрешения адекватных методов, позволяющих быстро и
эффективно решить проблему.
В предыдущих обращениях я оставляла ссылку на обзор международного опыта регулирования численности бездомных животных, но, вижу, нужно цитировать:
Успех любого применения стратегии ОСВ, то есть устойчивого процесса уменьшения количества животных в популяции, может быть достигнут только в случае:
Рекомендуется, прежде чем выбирать тот или иной метод регулирования популяции, принимать во внимание финансовую сторону вопроса, традиционно сложившуюся культуру собаководства и общественную безопасность, также как и преимущества контроля над заболеваемостью и благополучие животных».
Для больших и слабо изолированных городских популяций собак радикальное сокращение численности методом ОСВ практически невозможно. Примером является негативный опыт внедрения программы ОСВ в г. Москве.
Выводы:
("Краткий обзор международного опыта регулирования численности бездомных животных": http://animals.kharkov.ua/node/378)
Прилагаю фрагмент ответа Вашего заместителя:На доручення міського голови на Ваше звернення, департамент житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради повідомляє наступне.
Після ретельного вивчення міжнародного та українського досвіду регулювання чисельності безпритульних тварин КТПММР «Центр захисту тварин» була прийнята нова концепція, яка розрахована на 4-5 років. Концепція враховує той факт, що неможливо одночасно провести відлов 100% безпритульних тварин, їх розміщення в притулку, або гуманна евтаназія. До того ж, біологічними особливостями безпритульних тварин є міграція та боротьба за популяцію - дії, які не залежать від людини. Кінцева ціль розробленої концепції - ліквідація причин, які сприяють збільшенню
чисельності безпритульних тварин.
В основі комплексного підходу до проблеми лежать фактори:
- врахування біологічних особливостей тварин;
- економічні можливості місцевого бюджету;
- врахування громадської думки;
- досвід інших міст та країн.
Відповідно до цього розроблено 4 задачі:
1. Початок обліку усіх тварин, які мають власників, чіпування котів та
собак за бажанням їх господарів. Це надасть можливість:
запобігти витратам на утримання в КП ММР «Центр захисту тварин» викинутих та загублених тварин, підібраних на вулицях міста; впливати економічними важелями на власників тварин - карати недбайливих власників тварин відповідно до вимог чинного законодавства;
підвищити відповідальність серед власників тварин; скоротити кількість недбайливих власників и покинутих ними тварин; закрити торгівлю зайвими та незареєстрованими собаками і котами, скоротити кількість безпритульних тварин.
2. Стерилізаціяі вакцинація безпритульних тварин, які постійно
проживають на певній території, сюди входять, також закриті території і
режимні об'єкти.
Ці заходи нададуть можливість безпритульним тваринам самостійно, згідно з їх біологічними особливостями , враховуючи середній вік їхнього життя від 2 до 5 років, без активного втручання людини:
- не розмножуватись на певній території;
- не допускати потрапляння на територію, де знаходяться простерилізовані тварини нових тварин;
- забезпечити безпеку певної території від захворювань на сказ;
- значно скоротити свій кількісний склад за 4 - 5 років.
Роботу по стерилізації безпритульних тварин планується здійснювати за підтримки міжнародних зоозахисних організацій, що значно полегшить навантаження на міський бюджет.
3.Безпритульні собаки та кішки, чиї хвороби та травми не сумісні з життям, а також найбільш агресивні тварини за рішенням консиліуму лікарів ветеринарної медицини будуть умертвлятись гуманними методами.
4.Частина відловлених тварин буде розміщатись на тимчасовій перетримці в КП ММР «Центр захисту тварин» з метою адаптації в нові дома. Цьому буде сприяти соціальна та громадська рекламна робота. Собаки особливо затребувані людиною, про що говорить статистика Миколаївського міського товариства захисту тварин: за 2008 -2012 рр. було адаптовано в нові дома близько 1000 тварин.
Всі перелічені вище задачі з вирішення проблеми поводження з тваринами, повністю відповідають вимогам діючого законодавства у сфері регулювання чисельності безпритульних тварин.
Смешная у вас концепция получилась. Все-таки ОСВ, зарекомендовавший себя как неэффективный. Не успеете вы стерилизовать, плодиться будут гораздо быстрее. Кроме того, один из пунктов - детский сад, не иначе:
1. Початок обліку усіх тварин, які мають власників, чіпування котів та
собак за бажанням їх господарів. Це надасть можливість:
карати недбайливих власників тварин
відповідно до вимог чинного законодавства;
підвищити
відповідальність серед власників тварин; скоротити кількість недбайливих
власників и покинутих ними тварин
Вы сами в это верите? Тот, кто по своему желанию пойдет чипировать питомца - ответственный. Тот, кто имеет право не чипировать и не будет этого делать - безответственный. Как вы при помощи чипирования по желанию владельцев собрались отслеживать и наказывать безответственных?
Короче, очередная ерунда.