-
Комментарий к документу:
Кто документальный собственник здания ДОФа?
Комментарий к документу: ЗАЯВЛЕННЫЕ ПРОБЛЕМЫ
Дата публикации: 19 February 2013
На Ваше звернення стосовно надання інформації про власника будівлі колишнього Будинку офіцерів флоту за адресою: вул. Артилерійська, 7, м. Миколаїв та витрати на її ремонт повідомляю наступне.
Указана будівля, яка відома мешканцям міста як ДОФ (Дом офицеров флота), є пам’яткою архітектури національного значення «Офіцерське зібрання. 1824 р., охоронний № 537».
Вона була побудована за розпорядженням Головного командира Чорноморського флоту та портів, військового губернатора Миколаєва та Севастополя адмірала О.С.Грейга як Будинок флагманів та командирів. Разом із двома флігелями, які на цей час збереглися, він мав одну територію й складав єдиний архітектурний комплекс.
Практично із самого початку Будинок флагманів та командирів виконував роль клубу для офіцерів-моряків, їхніх родин та інших мешканців міста й згодом став називатися зимним Морським зібранням.
З 1924 року Будинок флагманів та командирів (Морське зібрання) стає Будинком культури моряків, в 50-90 роки ХХ сторіччя – Будинком офіцерів флоту, а з 1992 по 2004 – Центром культури, освіти та дозвілля ВМС України.
Указана будівля завжди входила до складу майнового комплексу, за яким була закріплена відповідна територія. На час передачі військового майна до цього комплексу не входили два флігеля за адресою: вул. Артилерійська, 5 та вул. Артилерійська, 9. За документами Міністерства оборони України цей комплекс мав такі назви:
- військове містечко 7;
- 32 будинок офіцерів Військово-морських Сил України;
- цілісний майновий комплекс 1477-го Центру культури, просвіти та дозвілля Міністерства оборони України.
Подальша хронологія використання цього комплексу така:
1. На підставі директиви Міністерства оборони України від 12.07.04 № Д-21 та з урахуванням рішення Миколаївської обласної ради від 27.04.04 № 9 «Про надання згоди на передачу цілісного майнового комплексу 1477-го Центру культури, просвіти та дозвілля Міністерства оборони України з державної власності у спільну власність територіальних громад Миколаївської області» було прийнято розпорядження Миколаївської обласної державної адміністрації від 05.08.04 № 365-р «Про безоплатну передачу майна з державної власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області».
Пунктом 2 цього рішення була створена комісія з безоплатної передачі майна з державної власності, із сфери управління Міністерства оборони України до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області та затверджений її склад.
Пунктами 3 та 4 вищевказаного рішення було визначено, що майно передається в оперативне управління управлінню культури облдержадміністрації з подальшою передачею на баланс обласній філармонії.
Акт приймання-передачі був підписаний комісією 15.12.04.
На виконання вищевказаного розпорядження виданий наказ управління культури Миколаївської обласної державної адміністрації від 29.12.04 № 249 «Про безоплатну передачу військового майна обласній філармонії».
Передане майно за адресою: вул. Артилерійська, 7 було прийнято на баланс обласної філармонії згідно з наказом Миколаївської обласної філармонії від 21.02.05 № 11.
Рішенням виконкому Миколаївської міської ради від 25.09.09 № 1791 «Про оформлення права власності на об’єкти нерухомого майна за юридичними особами» було оформлено право власності на вказане майно за територіальними громадами сіл, селищ, міст Миколаївської області в оперативному управлінні Миколаївської обласної філармонії. Право власності було зареєстровано 28.09.09 за № 28387479.
На жаль, організаційні питання із пристосування будівлі пам’ятки під філармонію затяглися, унаслідок цього за 6 років пам’ятка була доведена до аварійного стану. Так, у великій залі обвалилася стеля із частиною декоративної розетки, через дірявий дах вода попадала у внутрішні приміщення, окремі частини несучих стін здобули деформації, повністю було відсутнє водовідведення й, як наслідок, у поздовжній стіні дворового фасаду та стінах сходових клітин з’явилися тріщини просадного характеру, частково відбулося промерзання стін на глибину до 600 см та їх руйнування, стеля вхідного портика була частково зруйнована, декоративні елементи потребували реставрації, а деякі й відновлення тощо.
2. У зв’язку із ситуацією яка склалася зі збереженням пам’ятки архітектури національного значення, враховуючі звернення Миколаївської міської ради від 03.11.09, президією Миколаївської обласної ради було прийнято рішення від 26.02.10 № 3 «Про надання згоди на безоплатну передачу об’єкта нерухомого майна – Будинку офіцерів флоту зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області до комунальної власності територіальної громади м. Миколаєва».
Миколаївська міська рада своїм рішенням від 04.03.10 № 44/21 «Про надання згоди на прийняття до комунальної власності об’єктів іншої власності» (пункт 2) дала згоду на прийняття до комунальної власності територіальної громади м. Миколаєва нежитлового об’єкта (Будинку офіцерів флоту) по вул. Артилерійській, 7, який належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області.
Листом від 26.04.10 № 22-1203/23 Державною службою з питань національної культурної спадщини Міністерства культури і туризму України відповідно до діючого законодавства був наданий дозвіл Миколаївській обласній державній адміністрації на передачу пам’ятки архітектури національного значення зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області до комунальної власності територіальної громади м. Миколаєва.
Згідно з пунктом 1 рішення Миколаївської обласної ради від 14.05.10 № 10 «Про надання згоди на безоплатну передачу об’єкта нерухомого майна – Будинку офіцерів флоту зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області у комунальну власність територіальної громади м. Миколаєва» була надана згода на безоплатну передачу нерухомого майна, розташованого за адресою: м. Миколаїв, вул. Артилерійська, 7, у тому числі пам’ятки архітектури національного значення – Будинку офіцерів флоту зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області у комунальну власність територіальної громади м. Миколаєва за умов, що діяльність користувача не створить загрози пам’ятці і не порушить чинне законодавство, державні стандарти, норми і правила у сфері охорони культурної спадщини.
Акт приймання-передачі майна був укладений станом на 01.08.10 та затверджений міським головою.
На підставі вищевказаного рішення Миколаївської міської ради від 04.03.10 № 44/21 та цього акта розпорядженням управління з використання та розвитку комунальної власності Миколаївської міської ради від 30.08.10 № 330 р майно за адресою: вул. Артилерійська, 7 було передано управлінню з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради та закріплено за ним на праві оперативного управління.
3. Рішенням Миколаївської міської ради від 10.03.11 № 4/22 (зі змінами від 25.08.11 № 8/4) була створена комунальна установа Миколаївський міський палац культури і мистецтв.
Розпорядженням управління з використання та розвитку комунальної власності Миколаївської міської ради від 29.11.11 № 515-р майно за адресою: вул. Артилерійська, 7 було вилучено у попереднього балансоутримувача та передано на баланс цієї комунальної установи.
Новий технічний паспорт був виготовлений станом на 15.12.11. Право власності територіальної громади міста Миколаєва в особі Миколаївської міської ради в оперативному управлінні Миколаївського міського палацу культури і мистецтв на вказане майно було закріплено рішенням виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 21.12.11 № 1256, а рішення про державну реєстрацію прийнято 01.03.12 за реєстраційним номером 28387479.
Слід зазначити, що під час прийняття-передачі нерухомого майна за адресою: вул. Артилерійська, 7, м. Миколаїв у 2004-2010 роках воно залишалося незмінним, а саме: 19 об’єктів, у тому числі основна будівля, сховище, 3 гаражі, господарська комора, танцмайданчик, бар, трансформаторна підстанція, кінобудка, літній кінотеатр, туалет та інше.
Затримання прийняття рішення Миколаївської міської ради стосовно надання в користування земельної ділянки під майновим комплексом Миколаївському міському палацу культури і мистецтв обумовлено тим, що своєчасно, на жаль, не був виконаний пункт 5.2 пропозицій акта прийняття-передачі військового майна із державної власності, із сфери управління Міністерства оборони України до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області від 15.12.04 стосовно оформлення вилучення земельної ділянки із користування 32 будинку офіцерів Військово-морських Сил України та передачу її до земель міського запасу для подальшого відведення даної земельної ділянки обласній філармонії в установленому законодавством порядку.
Зараз управлінням земельних ресурсів Миколаївської міської ради спільно з Міністерством оборони України вирішуються необхідні організаційні питання із цього приводу.
Інформація про те, що будівлю пам’ятки архітектури національного значення та інше нерухоме майно за адресою: вул. Артилерійська, 7 прийнято до комунальної власності територіальної громади м. Миколаєва вперше появилася в газеті «Вечерний Николаев» від 18.11.10 № 135.
Це було пов’язано з роботами щодо капітального ремонту даху, який був першим етапом на шляху збереження пам’ятки та надання їй нового життя. За результатом конкурсних пропозицій торгів по виконанню робіт із капітального ремонту даху переможцем було визнано ВАТ «Житлопромбуд-8» (керівник Стерпул Г.І.). Вартість цього етапу (у тому числі проектні роботи), який відбувся у вересні-грудні 2010 року, за актами виконаних робіт становить 682,1 тис.грн.
Рішенням Миколаївської міської ради від 30.12.10 № 2/15 «Про міський бюджет міста Миколаєва на 2011 рік» було передбачено на реконструкцію нежитлового приміщення по вул. Артилерійській, 7 (БОФ), у т.ч. проектні роботи 2,5 млн.грн.
Питання щодо подальшого функціонального призначення колишнього Будинку офіцерів флоту та майнового комплексу було вирішено ще під час створення нової бюджетної установи – Миколаївського міського палацу культури і мистецтв. Тільки після прийняття відповідного рішення про її створення 16 березня 2011 року управлінням з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради був укладений із ТДО «Миколаївський Діпроміст» договір на розробку проектної документації по реконструкції (сучасному пристосуванню) пам’ятки під Миколаївський міський плац культури і мистецтв. Вартість робіт із проектування та додаткових геофізичних досліджень за актами прийому-передачі робіт становить 420,8 тис.грн. (інформація стосовно цих робіт міститься в газеті «Вечерний Николаев» від 27.09.11 та 12.11.11).
Під час проектування додатково до попередніх обстежень фахівцями цієї установи були виявлені нові фактори, які призвели до погіршення технічного стану будівлі проти 2009 року, коли за кошти обласного бюджету (933640,00 грн.) була виготовлена проектна документація для обласної філармонії. З огляду на це, а також враховуючи, що на погодження самого проекту та отримання всіх дозволів на реконструкцію необхідний певний час, проектувальники з метою зупинення процесу руйнування пам’ятки та її фізичного збереження запропонували безкоштовно розробити відповідно до вимог пункту 4.16 ДБН В.3.2.-1-2004 «Реставраційні, консерваційні та ремонтні роботи на пам’ятках культурної спадщини» робочий проект (РП) «Протиаварійний комплекс робіт з ліквідації аварійного стану конструкцій в нежитловому приміщені (БОФ) по вул. Артилерійській, 7 в м. Миколаєві». Цей проект 08.09.11 був розглянутий на науково-методичній раді з питань реставрації та реконструкції історичної забудови Мінрегіонбуду та отримав позитивний висновок як у частині технічних рішень, так і в самих підходах щодо організації робіт зі збереження пам’ятки, а саме: перш за все захистити основні конструкції від руйнування, а потім уже вирішувати всі питання з остаточного проектування й пов’язаних із цим погодженнями, а також здійснення самих реставраційних робіт виходячи з можливостей їх щорічного фінансування. Указаний проект у відповідності до вимог пункту 6.1 ДБН А.2.2 6-2008 «Склад, зміст, порядок розроблення і погодження і затвердження науково-проектної документації для реставрації об’єктів нерухомої культурної спадщини» був погоджений Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (лист від 15.09.11 № 7/39-11078), Міністерством культури України (лист від 12.10.11 №269/22/51 11), а також отримав позитивний експертний звіт філії ДП «Укрдержбудекспертиза» в Миколаївській області від 17.11.11 № 01/612.
На жаль, пропозиції щодо спрямування коштів, виділених у 2011 році на проведення реконструкції будівлі пам’ятки, безпосередньо на комплекс робіт з ліквідації аварійного стану конструкцій цієї будівлі не знайшли підтримки депутатського корпусу, а кошти в сумі 2054,000 тис.грн. були направлені на інші цілі (інформація із цього приводу була висвітлена на шпальтах газети «Вечерний Николаев» 01.10.11, 11.10.11, 22.10.11, 29.10.11 та 10.11.11).
Таким чином, на ремонтно-реставраційні роботи пам’ятки архітектури національного значення «Офіцерське зібрання» (у тому числі проектно-вишукувальні роботи) витрачено:
- кошти обласного бюджету – 933640,00 грн. (розробка проектної документації під розміщення обласної філармонії);
- кошти міського бюджету – 1102,9 тис.грн. (у тому числі: ремонт даху – 682,1 тис.грн., розробка проектної документації під розміщення Миколаївського міського палацу культури і мистецтв – 420,8 тис.грн.). -
Комментарий к документу:
Звукозапись
Комментарий к документу: ЗАЯВЛЕННЫЕ ПРОБЛЕМЫ
Дата публикации: 18 January 2013
Шановний Дмитре, на Ваш запит стосовно створення студії звукозапису в Малокорениському будинку культури повідомляю наступне.
Хочу висловити Вам щиру подяку за небайдужість щодо культурних сучасних потреб розвитку будинку культури, схвалюю Ваше прагнення щодо удосконалення та реалізації творчого потенціалу учасників аматорських колективів Малої Коренихи.
В місті Миколаєві на сьогодні студії звукозапису мають тільки два палаци культури, це ПК «Молодіжний» та Обласний палац культури. Дана апаратура є приватною власністю і функціонує в цих закладах на умовах договорів про спільну діяльність.
У Малокорениському будинку культури на даний час існує ряд першочергових проблем, які необхідно терміново вирішувати для забезпечення повноцінного функціонування закладу (ремонт зали, сцени, виконання монтажу системи водопостачання та водовідведення, обладнання санвузлу в клубі та багато інш.). Малокорениський будинок культури є єдиним будинком культури, який опалюється вугіллям, і в майбутньому актуальним є вирішення питання газифікації будівлі.
В разі необхідності здійснення музичного запису для концертної діяльності, раджу звернутися до фахівців Міського методичного центру при управлінні з питань культури та охорони культурної спадщини. -
Комментарий к документу:
мэру Чайке и исполкому горсовета
Комментарий к документу: ЗАЯВЛЕННЫЕ ПРОБЛЕМЫ
Дата публикации: 16 January 2013
Шановний авторе, міська громада вже чотири рази виявляла мені довіру та ставила позитивну оцінку моїй діяльності на посаді, обираючи мене міським головою.
Що стосується вирішення нагальних питань життєдіяльності міста у ручному режимі, хочу відповісти Вам наступне. Згадана Вами «місцева бюрократія» у тому вигляді, в якому вона сьогодні існує, створена та діє на підставі низки нормативно-правових актів, прийнятих та затверджених вищими органами державної влади (насамперед, це Конституція України, закони України та інші підзаконні акти).
Офіційний сайт міського голови тому і створено, щоб забезпечити можливість оперативного реагування в тих випадках, де бюрократична система може загальмувати швидке вирішення важливих для городян питань. Для тих же, хто не має доступу до Інтернету існують інші можливості бути почутими та вирішити свої проблеми. Так, з жовтня 2012 року працює Центр надання адміністративних послуг, метою якого як раз є вирішення багатьох актуальних для городян питань в стислі терміни та без зайвих зусиль.
Крім того, я як міський голова, мої заступники та інші відповідальні особи органів місцевого самоврядування регулярно проводимо прийоми громадян, під час яких городяни мають право звертатись зі своїми скаргами, проблемами та пропозиціями. Також у миколаївців є можливість відправити лист зі скаргою чи запитом до виконавчих органів місцевого самоврядування, скориставшись послугами найближчого поштового відділення. Більш того, багаторічний позитивний досвід швидкого вирішення нагальних проблем комунального господарства демонструє служба оперативного реагування «1588», на яку Ви можете зателефонувати, не виходячи з дому.
Тож зі свого боку органи місцевого самоврядування, в межах існуючого правового поля, надають всі можливості для городян отримати допомогу, навіть незважаючи на непросту економічну ситуацію в місті та країні.
Якщо у Вас є конкретні зауваження щодо роботи окремих посадових осіб органів місцевого самоврядування, то прошу зазначати, хто і чому, на Вашу думку, неналежним чином виконує покладені на нього повноваження. У мене як міського голови достатньо важелів, щоб вирішувати організаційні та кадрові питання серед підлеглих. -
Комментарий к документу:
економія газу
Комментарий к документу: ЗАЯВЛЕННЫЕ ПРОБЛЕМЫ
Дата публикации: 15 January 2013
На Ваше звернення з питання раціонального використання природного газу при роботі Вічного вогню, розташованого на меморіалі ім. 68 Десантників, яке надійшло на сайт міського голови, повідомляю наступне.
Вічний вогонь символізує зв’язок сьогоднішніх поколінь з тими, хто кував перемогу у Великій Вітчизняній, їхніми дітьми, чиї юні роки зруйнувала війна. Адже саме ці люди багато років тому запалили Вічні вогні у багатьох містах країни, передавши нам у спадок часточку своїх сердець у цих вогниках.
Сьогодні Вічні вогні горять не лише у країнах колишнього СРСР. Ця традиція підтримується в багатьох країнах світу, як символ вічної пам’яті за загиблими.
Колись меморіали з вічними вогнями вважалися священними: біля них не було прийнято розважатись, а слід було скорботно мовчати, схиливши голову.
У нашому місті відновлено традицію посту № 1 біля Вічного вогню. Для почесної варти відбирають найкращих учнів шкіл, які пишаються тим, що удостоєні такої честі. Для інших це стимул ставати кращими, щоб отримати таке право. Ці діти ніколи не стануть зневажати пам’ять, бо вона для них священна.
А чи справді так вже й багато грошей потрібно, щоб тримати живими ці вогники пам’яті? Міський бюджет міста Миколаєва витрачає 7300,0 грн. на рік на підтримання Вічного вогню.
І коли звучать заяви про необхідність загасити Вічні вогні, вони наближають до небуття тих, хто виборював цю перемогу для нашого життя. Певно, давно вже нам слід згадати, з чого все-таки починається Батьківщина. Можливо, саме з цих Вічних вогнів, які іскрою бережуть минуле.
Я Вас особисто прошу приводити своїх дітей до священних місць у нашому місті та підтримувати військово-патріотичний дух молодого покоління українців. -
Комментарий к документу:
Коммунальное освещение
Комментарий к документу: ЗАЯВЛЕННЫЕ ПРОБЛЕМЫ
Дата публикации: 08 January 2013
За моїм дорученням КП СКП «Гуртожиток» підключило комунальне освітлення в гуртожитку за адресою: вул.Металургів, 28 від загального приладу обліку.
-
Комментарий к документу:
Угроза здоровью и сохранности книжного фонда библиотеки
Комментарий к документу: ЗАЯВЛЕННЫЕ ПРОБЛЕМЫ
Дата публикации: 04 January 2013
Вдячний Вам за небайдуже ставлення до стану приміщень бібліотек міста і турботу про збереження книжкового фонду.
На Ваше звернення стосовно технічного стану приміщення книгосховища бібліотеки-філії № 9 повідомляю наступне.
Бібліотеки-філії Централізованої бібліотечної системи для дорослих знаходяться в різних районах міста, і жодна бібліотека не залишається поза увагою міської влади.
Тільки за останні роки, зокрема, у бібліотеці-філії № 9 ЦБС для дорослих, було здійснено заміну каналізаційного стояку в приміщенні абонементу, лінолеуму в читальному залі і коридорі, відремонтовано вікна зі сторони фасаду бібліотеки, замінено козирок над ґанком, регулярно здійснюється поточний ремонт приміщень.
За рахунок перерозподілу коштів по загальному фонду Централізованої бібліотечної системи для дорослих заплановано в найближчий час провести першочергові ремонтні роботи в книгосховищі бібліотеки-філії № 9. -
Комментарий к документу:
Хамське ставлення працівників податкової інспекції
Комментарий к документу: ЗАЯВЛЕННЫЕ ПРОБЛЕМЫ
Дата публикации: 19 December 2012
На Ваше електронне звернення від 30.10.12 додатково повідомляю наступне.
Керівництвом ДПІ у Ленінському районі проведено позапланове навчання з питання етики поведінки державного службовця, визначеного Законами України від 17.05.12 № 4722-VI «Про правила етичної поведінки», від 16.12.1993 № 3723-ХІІ «Про державну службу». Увагу було акцентовано на виконанні службових обов’язків, не допускаючи дій і вчинків, які можуть вплинути на репутацію державного службовця, та дотриманні високої культури спілкування.
Вдячні за реагування та співпрацю. -
Комментарий к документу:
Фуры в городе
Комментарий к документу: ЗАЯВЛЕННЫЕ ПРОБЛЕМЫ
Дата публикации: 14 December 2012
На Ваше звернення, яке надійшло на сайт міського голови, повідомляю наступне.
Вулиця Космонавтів та пр. Миру є магістральними вулицями, по яких здійснюється рух вантажних транспортних засобів до торговельних портів та багатьох інших підприємств, розташованих на території Ленінського і Корабельного районів м. Миколаєва з боку Дніпропетровського, Кіровоградського та Херсонського напрямків. В той же час, вжити заходи щодо заборони руху вантажних транспортних засобів по вул. Космонавтів та пр. Миру не представляється можливим без реконструкції існуючих або будівництва нових транспортних сполучень по м. Миколаєву.
Крім того, перспективним генеральним планом забудови м. Миколаєва передбачено будівництво об’їзної дороги (вул. Новозаводська - вул. Залізнична), яка в майбутньому дасть можливість спрямувати рух вантажних автомобілів в об’їзд житлових кварталів, зокрема Ленінського та Заводського районів. -
Комментарий к документу:
Размер пенсии
Комментарий к документу: ЗАЯВЛЕННЫЕ ПРОБЛЕМЫ
Дата публикации: 13 December 2012
На Ваше звернення стосовно надання роз’яснень щодо нарахування та виплати пенсії Чернову Віктору Івановичу, яке надійшло на сайт міського голови, повідомляю наступне.
Оскільки дане питання належить до компетенції управління Пенсійного фонду України у Центральному районі, за моїм дорученням підготовлено лист та направлено до вищезазначеного управління.
Про наслідки розгляду Чернова Віктора Івановича буде повідомлено управлінням Пенсійного фонду України у Центральному районі. -
Комментарий к документу:
подскажите пожалуста.
Комментарий к документу: ЗАЯВЛЕННЫЕ ПРОБЛЕМЫ
Дата публикации: 12 December 2012
На Ваше звернення щодо надання даних про приватизацію земельної ділянки Вашим сусідом повідомляю наступне.
У зв’язку з тим, що у Вашому зверненні відсутня повна інформація про адресу земельної ділянки, надати відповідь неможливо.
Для отримання необхідної інформації Ви можете звернутися до управління земельних ресурсів Миколаївської міської ради (вул. Адміральська, 20, каб. 548).